دعای شفای مریض مجرب

شفای مریض با تربت امام حسین(ع)

در این مطلب از وب سایت دعا۱۲۱ قصد داریم تا مورد شفای مریض با تربت امام حسین(ع) مطالبی را خدمت عزیزان ارائه نماییم. تربت امام حسین از دیرباز برای شفای بیماران مورد استفاده قرار می گرفته و علی رغم آن که حسب روایات خوردن خاک حرام شده لکن خوردن مقداری اندک از تربت آن حضرت به جهت شفای مریض بلا اشکال است و حتی به آن توصیه شده است.

روایات در باب شفای مریض با تربت امام حسین(ع)

برای شفای مریض با تربت امام حسین(ع) روایات متعددی وجود دارد که در ادامه به بیان برخی از آن ها خواهیم پرداخت.

حضرت امام صادق(ع) در مورد شفای مریض با تربت امام حسین(ع) و خواص بی نظیر آن می فرماید:

همانا در گل و تربت حائر آنجایی که امام حسین(ع) در آن دفن شده است شفا و درمان هر دردی است و خوردن و همراهی آن آرامش و امنیت از هر گونه ترس و وحشتی را به دنبال خواهد داشت.

و در روایتی دیگر می فرمایند:

چنانچه مریضی از افراد مؤمن امام حسین(ع) را خوب بشناسد و جایگاه و محبت او را درک کند و مقداری از خاک قبر امام حسین(ع) را بگیرد(که حدود یک میل یعنی ۱۰۰۰ قدم فاصله بیشتر نشود و به مقدار سر انگشتی باشد) برای چنین کسی تربت حایر داروی شفا بخش خواهد بود.

و نیز آمده است که شخص به امام صادق(ع) عرض کرد شنیدم شما فرموده اید: همانا تربت شفا بخش امام حسین (ع) از جمله داروهای منحصر بفردی است که هر گونه مرضی را می توان با آن معالجه و مداوا نمود. امام صادق(ع) فرمودند: بلی من چنین گفته ام. عرض کرد: آقا من خورده ام و شفا پیدا نکرده ام. فرمود: باید به همراه آن دعا کرد و به اندازه نخودی تناول کرد نه بیشتر. خداوند شفا عنایت خواهد نمود.

امام هشتم شیعیان در باب خواص تربت امام حسین(ع) می فرماید: هر کس با تربت امام حسین علیه السلام بگوید: سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اکبر با هر ذکر، خداوند شش هزار درجه بالا برده و شش هزار شفاعت براى او مى نویسد

در زیارت منسوب به امام زمان علیه السلام آمده است: السلام على من جعل الله الشفاء فى تربته؛ سلام بر (حسین) کسى که خداوند در تربت او شفاء قرار داده است.

امام باقر علیه السلام در باب خواص تریت امام حسین(ع) می فرمایند: خداوند تبارک و تعالى در پاداش قتل حسین این عوض را معین فرمود:که امامت را در ذریه او قرار داد، و در تربت او شفا قرار داد، و در کنار قبرش ‍ وعده اجابت به در خواست ها داد.

از مجموع این روایات به خوبی بر می آید که شفای مریض با تربت امام حسین(ع) امری است که مورد تایید ائمه اطهار بوده و بر استفاده از تربت سیدالشهدا برای شفای امراض تاکید داشته اند.

شفای مریض با تربت امام حسین

دعا به هنگام تناول تربت امام حسین (ع)

امام صادق(ع) در باب شفای مریض با تربت امام حسین(ع) می فرماید : هر گاه کسی از شما خواست از تربت امام حسین (ع) جهت استشفاء بهره گیرد ابتدا آن را بر دیدگان گذارد و خود را بدان متبرک کند و قبل از تناول بگوید : اللهّم بحق هذه التربه و بحق من حلّ بها وثوی فیها و بحق أبیه و أمّه و أخیه و الأئمّه من ولده و بحقّ الملائکه الحافّین به إلّا جعلتها شفاءًا من کل داء وبرءًا من کل مرض و نجاه من کل آفه و حرزًا ممّا أخاف و أ حذرَ ؛ خداوندا بحق این تربت شریف و به حق آن بزرگواری که در آن فرودآمده و مسکن گزیده است و به حق پدر و مادر و برادرش و امامانی که از فرزندان او هستند و نیز به حق فرشتگانی که وی را در برگرفته اند این تربت را شفای هر دردی قرار ده وهر بیماری را درمان نما و از هرآفتی وترسی مرا رها بخش[۶[.

ونیز در روایت دیگری فرموده است که به هنگام خوردن تربت شفا بخش بگو :

بسم الله و بالله اللّهم اجعله رزقاً واسعاً و علماً نافعاً و شفاءًا من کل داء انّک علی کل شیِ قدیر ؛

به نام خدا و به ذات خدا، خدایا بگردان روزی مرا فراخ و دانشی سودمند و شفابخش نسبت به هر درد همانا تو بر هر چیز توانایی.

در این مطلب به بیان برخی از روایات مربوط به شفای مریض با تریت امام حسین(ع) پرداختیم. همچنین بیان شد که برای تاثیر بیش تر هنگام خوردن این تربت به نیت شفای بیمار چه دعایی خوانده شود. همچنین می توانید دعای شفای مریض بسیار مجرب را مطالعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
پشتیبانی دعا۱۲۱
پیغام خود را ارسال نمایید