دعای حاجت مجرب

بهترین دعای حاجت هنگام بارش باران چه دعایی است؟

در این مطلب از سایت دعا۱۲۱ قصد داریم تا دعای حاجت هنگام بارش باران را خدمت شما عزیزان ارائه نماییم. هنگام باریدن باران درهای رحمت الهی گشوده می گردد و یکی از بهترین زمان ها برای دعا و نیایش است و در احادیث مختلف آمده است که یکی از زمان هایی که دعا مستجاب می شود هنگام نزول رحمت الهی است.

احادیثی در باب استجابت دعا هنگام بارش باران

حضرت امام صادق (ع) در باب فضیلت دعا کردن هنگام بارش باران می فرمایند: سه وقت است که در آن، حجاب و مانعی از جانب خداوند برای استجابت دعا نیست: دعا بعد از نماز واجب، هنگام فرود آمدن باران، ظاهر شدن نشانه‏ای از نشانه‏های قدرت پروردگار در زمین که بر خلاف طبیعت و عادت باشد.

در روایتی دیگر حضرت امام صادق (ع) به نقل از حضرت علی(ع) می فرماید: «علی (ع) در اولین

بارانی که در هر سال می بارید در زیر آن قرار می گرفت تا سر و ریش و لباسش خیس

می شد، وقتی از حضرت می خواستند زیر سقف یا سایبانی، برای پرهیز از خیس شدن، بروند، می فرمود: این

آبی است که به عرش خداوند نزدیک است.

در روایتی دیگر از حضرت امام صادق(ع) نقل شده است که می فرمایند: «در چهار وقت دعا کنید: وقت وزیدن بادها، وقت گردیدن سایه ها، وقت باریدن باران و در هنگام ریختن نخستین قطره ی خون از مومنی که شهید می شود، و بدانید که درهای آسمان را در این اوقات می گشایند»

در روایتی دیگر می فرمایند: «دعا در چهار محل مستجاب می شود: در نماز وِتر، بعد از نماز صبح، پس از نماز ظهر و بعد از نماز شام.»

و در روایتی دیگر از ایشان آمده است: «سه وقت است که حاجت بنده از خدا پوشیده نمی شود: بعد از نماز واجب، هنگام باریدن باران، و زمان ظاهر شدنِ معجزه ای از حجت های خدا بر روی زمین.»

حضرت علی(ع) نیز در این باب می فرمایند: «دعا را در چهار وقت غنیمت شمارید هنگام خواندن قرآن، در وقت اذان، وقت باریدن باران و هنگام ملاقات کردن دو صف برای شهادت»

از مجموع این روایات می توان نتیجه گرفت یکی از بهترین زمان ها برای استجابت دعا, زمان نزول رحمت الهی است که ائمه اطهار نیز بر این موضوع تصریح داشته اند. در ادامه بهترین دعای حاجت هنگام بارش باران را خواهیم آورد.

دعای حاجت هنگام بارش باران

دعای حاجت هنگام بارش باران

یکی از بهترین ادعیه حاجت, دعای حاجت هنگام بارش باران ذیل است که باید آن را هنگام نزول باران قرائت نمایید و برای حصول هر حاجتی مفید است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«الحمد للَّه الّذی ینزل الغیثمن السّماء، و ینشر رحمته لعباده، اللّهمّ لک الحمد عدد کلّ قطره نزلت من السّماء منذ کانت، و عدد کلّ قطره تنزل منها ما دامت، اللّهمّ اجعلها صیّبا هیّنا، و غیثا نافعا، و مطرا موافقا، مبارکا فی أوله و آخره، و بدءه و عاقبته و مهبطه و مجراه، و مغیظه و مسیله و مستقرّه، و ما ینشأ علیه و ما ینبت به، و اجعله سببا للأمن و العافیه برحمتک یا أرحم الراحمین».

ترجمه

«هر ستایشى مخصوص خداوندى است که باران را از آسمان نازل کرده و رحمتش را بر مردم مى‏ گستراند. خداوندا، سپاس تو را به تعداد هر قطره باران که از ابتدا تا کنون نازل شده و به تعداد هر قطره که در آینده از آسمان نازل خواهد شد،

خداوندا، این بارش را فراوان و گوارا و بارانى سودمند و مناسب قرار ده، برکت را در اول و آخر آن، آغاز و انجامش، محل نزول و محل جریانش، و محل فرو رفتن آن و محل گرد آمدنش، و آنچه بر آن مى‏ روید و بوسیله آن رشد مى ‏کند، قرار ده. و آن را به سبب رحمت خود موجب امنیت و تندرستى و فرجام نیک قرار ده، اى مهربانترین مهربانان».

در این مطلب به بیان دعای حاجت هنگام بارش باران پرداختیم و روایات پیرامون بهترین زمان برای استجابت دعا را بررسی نمودیم امید است به کمک این دعای حاجت بسیار مجرب هر حاجت مشروعی که دارید حاصل گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
پشتیبانی دعا۱۲۱
پیغام خود را ارسال نمایید