حرز معصومین

آثار و برکات حرز امام حسین(ع)

در این مطلب از سایت دعا۱۲۱ قصد داریم مطالبی پیرامون حرز امام حسین(ع) خدمت شما عزیزان ارائه کنیم در ادامه نیز متن این حرز شریف را به همراه دستور العمل ارائه خواهیم نمود.

حرز امام حسین(ع) یکی از چند حرز منسوب به ائمه است که برای دفع بلایا و خطرات کاربرد دارد. این حرز را به ترتیبی که در ادامه می آید باید نوشت و به همراه داشت. از جمله خواص این حرز علاوه بر موارد گفته شده می توان به پاکی نسل و رفع غم و اندوه اشاره نمود.

متن حرز امام حسین(ع)

متن این حرز شریف بدین شرح است:

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ یَا دَائِمُ یَا دَیْمُومُ یَا حَیُّ یَا قَیُّومُ الرَّحْمَنُ الرَّحِیمُ یَا کَاشِفَ الْغَمِّ یَا فَارِجَ الْهَمِّ یَا بَاعِثَ الرُّسُلِ یَا صَادِقَ الْوَعْدِ اللَّهُمَّ إِنْ کَانَ لِی عِنْدَکَ رِضْوَانٌ وَ وُدٌّ فَاغْفِرْ لِی وَ مَنِ اتَّبَعَنِی مِنْ إِخْوَانِی وَ شِیعَتِی وَ طَیِّبْ مَا فِی صُلْبِی بِرَحْمَتِکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى سَیِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ أَجْمَعِینَ.

ترجمه حرز امام حسین(ع)

ابتدا مى کنم به نام خداى بخشنده مهربان اى همیشگى، اى ازلى، اى زنده، اى قائم به ذات، اى برطرف سازنده اندوه، اى فرج دهنده از همّ، اى برانگیزنده رسولها، اى راست گوى در وعده نمودن. خداوندا اگر بوده باشد از براى من در نزد تو خشنودى و دوستى پس بیامرز مرا و کسى را که تبعیّت نموده مرا از برادران من و همراهان من و پاک و نیکو گردان چیزى را که در صلب من [قلب من‏] است به سبب رحمت تو، اى رحم کننده تر از رحم کننده ها و شفقت خدا باد بر [آقاى ما] محمّد و بر آل او [و آل محمّد] تمام.

حرز امام حسین

آداب نگارش و نگه داری حرز

۱- نوشتن حرز به عربی صحیح

۲- با وضو و رو به قبله نوشتن حرز

۳- اعتقاد قلبی به تاثیر حرز

۴- پرهیز از گناه و رعایت تقوای الهی

۵- همراه داشتن در دستشویی اشکالی ندارد (بشرط عدم قصد بی احترامی)

همچنین خواندن و نوشتن ادعیه ذیل می تواند در کنار همراه داشتن حرز امام حسین(ع) مفید باشد

امام حسین (ع) در حدیثی می فرمایند: کلماتی وجود دارد که اگر من آنها را بر زبان جاری کنم هیچ ترسی ندارم از این که تمام جن و انس علیه من اجتماع کنند و آن کلمات عبارتند از:

«بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ وَ إِلَى اللَّهِ وَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَ عَلَى مِلَّهِ رَسُولِ اللَّهِ اللَّهُمَّ اکفِنِی بِقُوَّتِک وَ حَوْلِک وَ قُدْرَتِک مِنْ شَرِّ کلِّ مُغْتَالٍ وَ کیدِ الْفُجَّارِ فَإِنِّی أُحِبُّ الْأَبْرَارَ وَ أُوَالِی الْأَخْیارَ وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى مُحَمَّدٍ النَّبِی وَ آلِهِ وَ سَلَّمَ‏.»

دعای ذیل که منسوب به امام حسین(ع) است را بر درب منزل بنویسید و نیز به همراه داشته باشید جهت دفع جمیع بلایا بسیار مفید است:

«إنّی أریدُ أماناً یا ابن فاطمه مُستمسکاً بِیَدی مِن طارقِ الزَّمَنِ.»؛

ای پسر فاطمه زهرا با توسل به شما، از این حادثه شدید و کوبنده ای که پیش آمده حرز و امانی می خواهیم که به آن چنگ بزنیم.

در این مطلب برخی از آثار و برکات حرز امام حسین(ع) را برشمردیم و نیز متن این حرز شریف را ارائه نمودیم.

همچنین می توانید دیگر حرزهای معصومین را مشاهده نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
پشتیبانی دعا۱۲۱
پیغام خود را ارسال نمایید