حرز امام جواد مجرب

آیا میشود حرز امام جواد را روی کاغذ نوشت؟

در این مطلب از سایت دعا ۱۲۱ قصد داریم تا به بررسی این موضوع بپردازیم که آیا میشود حرز امام جواد را روی کاغذ نوشت یا خیر؟ در واقع آیا نوشتن حرز امام جواد روی پوست آهو شرط اساسی تاثیرگذاری حرز است؟

آنچه در این مطلب می خوانید

حرز امام جواد روی پوست آهو؟

حرز امام جواد شاید معروف ترین حرز در میان حرز های منسوب به ائمه باشد که واجد آثار فراوانی است. برخی گفته اند که باید حرز امام جواد روی پوست آهو باشد و نیز غلاف نقره داشته باشد تا اثر گذار باشد در این رابطه باید گفت هیچ کدام از روایات در رابطه با این حرز حاکی از این نیست که برای تاثیر گذاری آن باید از پوست آهو استفاده نمود و در گذشته به دلیل کمبود کاغذ به شکل امروزی ان بیش تر از پوست حیوانات برای نوشتن استفاده می شده همچنین در هیچ کدام از روایات به داشتن غلاف نقره اشاره نشده و استفاده این موارد صرفا جنبه زیبایی و دوام حرز را داشته و در پاسخ به این سوال که آیا میشود حرز امام جواد را روی کاغذ نوشت باید گفت نوشتن حرز با رعایت آدابی که در ادامه می آید روی کاغذ هیچ اشکالی نداشته و می تواند واجد آثار فوق العاده ای برای صاحب آن باشد.

آداب نوشتن حرز امام جواد

در هر دعایی رعایت آداب آن قطعا تاثیرات را چند برابر می کند مانند وضو گرفتن,  رعایت زمان و مکان دعا ,رو به قبله بودن و… حرز امام جواد هم نوعی دعای نوشتنی است که اگر آداب آن رعایت شود قطعا تاثیر آن بیش تر خواهد بود. در پاسخ به این سوال که آیا میشود حرز امام جواد را روی کاغذ نوشت باید گفت بله و آداب نوشتن حرز امام جواد روی پوست آهو یا روی کاغذ یکسان است و به شرح ذیل می باشد:

  • برای نوشتن حرز باید وضو داشته باشید چرا که اسماء اعظم الهی در آن وجود دارد و نباید بدن انسان بدون وضو به آن برسد.
  •  در نوشتن حرز از قلم و کاغذ ساخته دست مسلمین استفاده شود و اگر از قلم و کاغذ ساخت کفار استفاده شود تاثیر حرز را کم می کند.
  • هنگام نوشتن حرز, ساعت سعد باشد و در ایام قمر در عقرب نباشد.
  • برای آنکه حرز در زمانی که وضو نداریم با بدن تماس نداشته باشد و اینکه همواره همراهمان باشد آن را داخل غلافی چرمی گذاشته و توصیه شده به بازوی راست بسته شود.
حرز امام جواد روی پوست آهو,آیا میشود حرز امام جواد را روی کاغذ نوشت
  • ۵، بعد از نوشتن حرز و قبل از بستن آن به بازو چهار رکعت نماز به این کیفیت بخوانید: در هر رکعت(حمد) یک مرتبه و (آیـه الکـرسـی) و (شـهـداللّه) و (والشمس و ضحیها) و (اللیـل) و (تـوحـیـد) هر کدام را هفت مرتبه و در پایان نماز, حرز را به بازوی راست خود ببندید.
  • هنگام نوشتن حرز رو به قبله باشید.
  • حتما قبل از نگارش حرز ابتدا آیاتی از قرآن تلاوت کنید و صلوات بفرستید و از خداوند برای صاحب حرز طلب خیر کنید.

در این مطلب به این سوال پاسخ دادیم که آیا میشود حرز امام جواد را روی کاغذ نوشت؟ و آداب نوشتن حرز را بیان کردیم. همچنین توضیح دادیم که نوشتن حرز امام جواد روی پوست آهو شرط اساسی برای نگارش و تاثیر حرز نیست. جهت خرید حرز امام جواد می توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
پشتیبانی دعا۱۲۱
پیغام خود را ارسال نمایید